О Б Я В А
МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА „НОВИ ПАЗАР – КАСПИЧАН” Открива процедура за подбор на проектни предложения за предОставяне на безвъзмездна финансова помощ ПО МЯРКА 20„СЪЗДАВАНЕ НА МЕСТЕН ТУРИСТИЧЕСКИ ПРОДУКТ, СВЪРЗАН С МЕСТНОТО НАСЛЕДСТВО, ИЗДЕЛИЯ И ХРАНИ“
Сдружение „Местна инициативна група – Нови пазар-Каспичан” открива процедура за подбор на проектни предложения BG06RDNP001-19.269 по Мярка 20 „Създаване на местен туристически продукт, свързан с местното наследство, изделия и храни“
Оперативна програма: Програма за развитие на селските райони 2014 -2020г. Мярка: 19 „Водено от общностите местно развитие“
Основната цел на процедурата: Основната цел е: Създаване на нов местен туристически продукт, обединяващ местното културно наследство, местните изделия и храни.
Избраната в стратегията за ВОМР мярка съответства на идентифицираните в проучванията и анализите на територията нужди, а именно финансиране на традиционните читалищни дейности и търсене на нови съвременни форми за опазване на типичните местни изделия, продукти и храни и тяхното развитие и предаване към следващите поколения; нуждите от извършване на консервационно - възстановителни дейности, експониране, социализация (осигуряване на нормален достъп) и валоризация на обектите на културно-историческото наследство и природното наследство; продължаване на дейностите по обогатяване на културния календар на територията. Целта на мярката съответства на Цел 3 на Регламент 1305/2013 г. на ЕС - постигане на балансирано териториално развитие на икономиките и общностите в селските райони, включително създаването и поддържането на заетост и пряко допринася за постигането на Приоритетна ОС 6Б за укрепване на териториалната конкурентоспособност на селските територии, чрез подобряване на качеството на живот и условията за бизнес на Цел 3 на ПРСР 2014 -2020 г. - Социално-икономическо развитие на селските райони, осигуряващо нови работни места, намаляване на бедността, социално включване и по-добро качество на живот.
1. НАИМЕНОВАНИЕ НА МЯРКАТА ОТ СТРАТЕГИЯТА ЗА ВОМР „МИГ Нови пазар – Каспичан” - Мярка 20 „Създаване на местен туристически продукт, свързан с местното наследство, изделия и храни“
2. ДОПУСТИМИ КАНДИДАТИ
По мярка 20 допустими кандидати са : • Общините от територията на МИГ • Юридически лица с нестопанска цел, със седалище на територията на МИГ • Читалища от територията на МИГ • Еднолични търговци или Юридически лица от територията на МИГ, регистрирани по Търговския закон
3. ДОПУСТИМИ ДЕЙНОСТИ Допустими са само дейности на територията на МИГ за: 1. Проучвания и/или създаване на нов местен туристически продукт, обединяващ местното културно наследство, местните изделия и храни; 2. Дейности, свързани със сертифицирането на местен туристически продукт; 3. Съхраняване, възстановяване, почистване и поддържане на значими обекти от културно-историческото наследство на района, свързани с местния туристически продукт (в т.ч. археологически), както и на терените около тях; 4. Маркетингови, промоционални и информационни дейности, свързани със създаването и популяризиране на местен туристически продукт: - подпомагане на провеждането на местни празници, обичаи и традиции; - създаване, съхраняване или обогатяване на сбирки - исторически, етнографски и др.; - провеждане на специални промоционални и информационни кампании за новия туристически продукт; 5. Дейности по съхраняване, идентифициране, възстановяване и обновяване на природното и културно наследство на територията.
4. ДОПУСТИМИ РАЗХОДИ: 1. Разходи за организиране на пътувания на територията на МИГ - разходи за командировки: пътни, дневни разходи и нощувки, съгласно действащата Наредба за командировките в страната; 2. Разходи, свързани със създаването и сертифицирането на местен туристически продукт 3. Закупуване и реставрация на експонати и оборудване за етнографски, исторически и други експозиции 4. Разходи за закупуване на материали, консумативи, оборудване, обзавеждане, инвентар и облекла за местните фолклорни състави 5. Разходи свързани с проучване, провеждане на археологически разкопки, консервиране и/или възстановяване на паметници на културата с местно значение. 6. Разходи за организация и провеждане на различни мероприятия във връзка с местни обичаи и традиции - /провеждане на фестивали, събори, празници, обичаи/ и други събития, свързани с местното наследство. 7. Разходи за маркетингови и информационни дейности, свързани с популяризиране на местното наследство, фолклор, изделия и храни /издаване на брошури, дипляни, публикации, филми, семинари, и др./ 8. Разходи за организиране на семинари, срещи и други подобни; 9. Разходи за външни услуги; - наем на помещения и апаратура; - други разходи за външни услуги, необходими за изпълнението на дейностите по проекта (пощенски разходи, застраховки и др.)
5.ПЕРИОД ЗА ПРИЕМ И МЯСТО ЗА ПОДАВАНЕ НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ:
Настоящата процедура е с два крайни срока за подаване на проектни предложения както следва: Начален срок за подаване на проектните предложения: от 03.06.2019г. Краен срок за подаване на проектни предложения: до 17.00 часа на 17.07.2019 г. Втори краен срок: до 17:00 часа на 30.09.2019г. (в случай че са налични остатъчни средства от първия краен срок за подаване на проектни предложения) . Място на подаване на проектните предложения: Подаването на проектно предложение по настоящата процедура се извършва по изцяло електронен път чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020) единствено с използването на Квалифициран електронен подпис (КЕП), чрез модула „Е-кандидатстване“ на следния интернет адрес: https://eumis2020.government.bg.
6. БЮДЖЕТ НА ПРИЕМА Бюджетът по настоящата процедура е: 143 374 лева.
7. МИНИМАЛЕН И МАКСИМАЛЕН РАЗМЕР НА ФИНАНСОВАТА ПОМОЩ ЗА ПРОЕКТ Минимален размер на допустимите разходи за проект: - 4 890 лева 1. 70 % за получател публично лице и проектът генерира приход; 2. 60 % за получател частно лице; 3. 70 % за получател частно лице и проектът е в обществена полза
8. КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ТЯХНАТА ТЕЖЕСТ:
Минимално допустимата оценка за качество на проектните предложения е – 25 точки.
9. ЛИЦЕ/А ЗА КОНТАКТ И МЯСТО ЗА ДОСТЪП ДО ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ: СНЦ” МИГ Нови пазар – Каспичан” адрес: гр. Нови пазар, ул.”Оборище” №1, ет. ІІІ тел. 0886 336 550; е-mail:mignpk@abv.bg. Пълният пакет документи за кандидатстване са публикувани на следните интернет адреси: - на сайта на Сдружение „МИГ Нови пазар – Каспичан” - http://www.migbg.org./; - на сайта на Информационната система за управление и наблюдение на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове (ИСУН 2020) в модула за електронно кандидатстване: http://eumis2020.government.bg/
10. НАЧИН ЗА ПОДАВАНЕ НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ: Подаването на проектно предложение по настоящата процедура се извършва по изцяло електронен път чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020) в модула за електронно кандидатстване: http://eumis2020.government.bg/
Кандидат в процедура може да иска разяснения по документите по условията за предоставяне на финансова помощ в срок до три седмици преди изтичането на срока за кандидатстване на следния електронен адрес: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. . Разясненията се утвърждават от Председателя на УС на МИГ Нови пазар – Каспичан или оправомощено от него лице. Разясненията се дават по отношение на условията за кандидатстване, не съдържат становище относно качеството на проектното предложение и са задължителни за всички кандидати. Разясненията се публикуват в ИСУН в срок до две седмици преди изтичането на срока за кандидатстване. |
В момента има 59 посетителя в сайта
ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
ЕВРОПЕЙСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ ФОНД ЗА РАЗВИТИЕ НА СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ-ЕВРОПА ИНВЕСТИРА В СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ
ПРОГРАМА ЗА РАЗВИТИЕ НА СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ 2014-2020г.
Карта
Oбява Мярка 20 „Създаване на местен туристически продукт, свързан с местното наследство, изделия и храни“
Написано от Administrator
Понеделник, 03 Юни 2019 10:47
|